Monthly Archives: October 2008

Erasmus ile İtalya’ya geleceklere öneriler ve tavsiyeler #1

Erasmus programıyla İtalya’ya gelecek arkadaşlara nacizane birkaç önerim ve tavsiyem olacak. Başlığın sonuna 1 yazdım ki tavsiyelerin devamı mutlaka ya benim tarafımdan ya da giden arkadaşlar tarafından gelecektir.

En başından başlayalım.

  • İtalya’ya büyük ihtimalle uçakla geleceksiniz. Pegasus Havayollarının eğer geleceğiniz dönemde uçuşu varsa önce onun fiyatına bakmanızı öneririm. Ayrıca ucuzabilet.com sitesinden de daha uygun uçuşlara bakabilirsiniz. Pegasus’un uçuşları geç saatte oluyor ve eğer saat 23:00’dan sonra Roma’ya indiyseniz, eğitim göreceğiniz şehire gitmek o gün zor olabilir. Continue reading

Erasmus zamanında yapılan gezilerden birkaç fotoğraf

Erasmus programıyla İtalya’da bulunduğum sürece İtalya içinde ve dışında bir çok şehri görme fırsatım oldu. Benim fakültemde Erasmus öğrencilerinin derse katılma zorunluluğu yoktu, bu yüzden hepimiz gezdik. Ben İtalya dışında Fransa’ya gittim, hem de gidiş-geliş 26 euroya.

Benim bulduğum gibi ucuz bilet bulmak için size iki site öneriyorum:

Continue reading

İzmir İtalya Konsolosluğu

İzmir İtalya Konsolosluğu

Adıyaman, Aksaray, Adana, Afyon, Ağrı, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bitlis, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İçel, Isparta, Karaman, Kilis, İzmir, Kayseri, Kahramanmaraş, Konya, Osmaniye, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Niğde, Siirt, Tuncelİ, Şanlıurfa, van, Şırnak, Uşak illerinde yaşayanların İtalya vizesi almak için İzmir’deki İtalya Konsolosluğuna başvurmaları gerekmektedir.

Yeri yukarda haritada görüldüğü gibi (haritaya tıklayarak daha detaylı görebilirsiniz) İzmir Cumhuriyet Meydanında.

Vize başvurusu:
Continue reading